Okinos Mirage 6 Walnut Wood/Black ATX Case with 4xARGB Fans
Okinos Mirage 6 Walnut Wood/Black ATX Case with 4xARGB Fans
$169.00
Out of stock
Additional information
Other
| Form Factor | ATX |
|---|---|
| Case Size | ATX |
| Case Features | Dual Chamber, Fishtank, Wood |
| Front USB 2 Ports | 0 |
| Max GPU Length | 410 |
| 2.5" Drive Bays | 1 |
| 3.5" Drive Bays | 1 |
| 5.25" Drive Bays | 0 |
| Front USB C Ports | 1 |
| Expansion Slots | 7 |
| Max Cooler Height | 175 |
| Front USB 3 Ports | 2 |
| Front Panel Audio | Combined |
| RGB Lighting | None |
| Case Side Panel | Tempered Glass Side Panel |
| Case Colour | Black |
| CPU Cooler Support | 120mm Air Cooler, 140mm Air Cooler, 240mm Liquid Cooler, 360mm Liquid Cooler |
| Fans | 4 |
| Case PSU Size | ATX |
| Case Integrated AIO | No |
| Recommended AIO | 360 |
| AIO Size | |
| Case AIO Support | 240, 280, 360 |
| Weight | 24.5 kg |
| Dimensions | 46 × 39 × 55.5 cm |
