Antec CX200M RGB Elite mATX Case 5x120mm Fixed RGB Fans (White)
Antec CX200M RGB Elite mATX Case 5x120mm Fixed RGB Fans (White)
Antec CX200M RGB Elite mATX Case 5x120mm Fixed RGB Fans (White)
$79.00
In Stock
Additional information
Other
| Form Factor | mATX |
|---|---|
| Case Size | mATX |
| Case Features | Fishtank |
| Front USB 2 Ports | 0 |
| Max GPU Length | 330 |
| 2.5" Drive Bays | 2 |
| 3.5" Drive Bays | 2 |
| 5.25" Drive Bays | 0 |
| Front USB C Ports | 0 |
| Expansion Slots | 4 |
| Max Cooler Height | 164 |
| Front USB 3 Ports | 2 |
| Front Panel Audio | Combined |
| RGB Lighting | Fans |
| Recommended AIO | 0 |
| Case Side Panel | Tempered Glass Side Panel |
| Case Colour | White |
| CPU Cooler Support | 120mm Air Cooler, 140mm Air Cooler |
| Case Integrated AIO | No |
| Case PSU Size | ATX |
| Case AIO Support | None |
| Weight | 19.6 kg |
| Dimensions | 51 × 29.5 × 52 cm |
