Fractal Design Torrent Nano Clear Tempered Glass Case (Black, RGB)
Fractal Design Torrent Nano Tempered Glass Case (Black, RGB)
$219.00
Out of stock
Additional information
Other
| Form Factor | ITX |
|---|---|
| Case Features | Airflow |
| Case Size | ITX |
| Recommended AIO | 240 |
| Case Side Panel | Tempered Glass Side Panel |
| Case AIO Support | 240 |
| RGB Lighting | None |
| CPU Cooler Support | 120mm Air Cooler, 140mm Air Cooler, 240mm Liquid Cooler |
| Case Colour | Black |
| Max Cooler Height | 165 |
| 3.5" Drive Bays | 1 |
| Max GPU Length | 335 |
| Expansion Slots | 3 |
| 2.5" Drive Bays | 2 |
| Front USB 2 Ports | 0 |
| Front USB 3 Ports | 2 |
| Front USB C Ports | 1 |
| Front Panel Audio | Seperate |
| 5.25" Drive Bays | 0 |
| Case Integrated AIO | No |
| Fans | 2 |
| Case PSU Size | ATX |
| Weight | 18 kg |
| Dimensions | 44.6 × 30 × 53.8 cm |
