Antec DP301M ATX size tower case with ARGB effect front panel
Gigabyte C200G Tempered Glass Mid Tower ATX Case (RGB Strip)
$79.00
Out of stock
Additional information
Other
| Form Factor | ATX |
|---|---|
| Expansion Slots | 7 |
| CPU Cooler Support | 120mm Air Cooler, 240mm Liquid Cooler, 280mm Liquid Cooler |
| Case Colour | Black |
| Case Side Panel | Tempered Glass Side Panel |
| Recommended AIO | 240, 280 |
| RGB Lighting | Strip |
| Front Panel Audio | Seperate |
| Case Features | |
| Front USB C Ports | 0 |
| Max Cooler Height | 165 |
| Front USB 2 Ports | 0 |
| Front USB 3 Ports | 2 |
| 5.25" Drive Bays | 0 |
| 3.5" Drive Bays | 2 |
| 2.5" Drive Bays | 2 |
| Case Size | ATX |
| Case AIO Support | 240, 280 |
| Case Included Fans | B STD 1 |
| Max GPU Length | 330 |
| Fans | 1 |
| AIO Size | |
| Case Integrated AIO | No |
| Case PSU Size | ATX |
| Weight | 19 kg |
| Dimensions | 51.5 × 28 × 52.5 cm |
